Zopár dôvodov, prečo fotíme svadbu dvaja?

Ak Vás počas Vášho veľkého svadobného dňa sprevádza len jeden fotograf, občas sa stane, že mu ujde nejaký dôležitý moment. Nie vždy je to samozrejme vinou samotného fotografa, no každý pár si predsa najradšej pripomenie prvý novomanželský bozk a nie druhý, či dokonca až tretí… A to nielen na samotnom svadobnom obrade, ale už aj počas svadobných príprav, sa deje toľko dôležitých vecí, ktoré by jeden človek sám nedokázal odfotiť. V Portrétove sme preto názoru, že každú svadbu by mali fotiť dvaja. Nižšie Vám teda priblížime hlavné dôvody.

Každý má iný pohľad na situáciu

Sme dvaja a každý z nás fotí z iného uhla, iného miesta, každého upúta niečo iné. Jeden si všíma detaily na obleku, svadobnej kytičke, či svadobných šatách. Druhý Vás vníma ako celok. Kým si jeden prestavuje fotoaparát alebo premýšľa o zmene kompozície, druhému neuniknú Vaše prirodzené zasnené pohľady alebo pohladenie. Navzájom sa dopĺňame. Toto všetko je pre nás dôležité nielen počas fotenie svadobných portrétov, ale aj počas samotného obradu alebo neskôr počas svadobnej hostiny.

Obaja fotíme trochu iným štýlom. Miriam fotí portréty plné krásy a elegancie, Jakub zas fotí reportáž plnú radosti a šťastia. Výsledkom sú nielen krásne strojené pózy, ale aj momentky plné emócií, ktoré majú srdce.

Portrét

Reportáž

Aj nevesta a ženích sú dvaja

Svadobnému obradu predchádza príprava. Pripravuje sa nielen nevesta, ale aj ženích. Aby sa nemusel ani jeden z Vás ponáhľať, Jakub trávi tento čas so ženíchom a Miriam zas s nevestou. Budete tak mať zaznamenaného ženícha, ako „nahadzuje oblek“, zapína si manžetové gombíky, viaže motýlika alebo kravatu či ako trávi posledné chvíle svojej slobody. Zároveň sa môže nevesta v pokoji pripraviť, namaľovať, nechať si spraviť nádherný účes a prezliecť sa do prekrásnych svadobných šiat. Všetko dôležité z príprav si neskôr môžete prezerať na Vašich svadobných fotografiách.

Dôležité momenty sú fotené dvojmo

Počas celého svadobného dňa sa toho deje strašne veľa. Nie je to len Vaše áno. Je to aj príchod nevesty a ženícha na obrad, výraz ženíchovej tváre keď prvýkrát uvidí svoju nastávajúcu, prvý novomanželský bozk, výmena prstienkov, prvý svadobný tanec, krájanie torty a kopec ďalších detailov. Všetky tieto momenty fotíme obaja, čím eliminujeme to, že by nám niektorý z nich ušiel. Navyše ich máme odfotené z rôznych uhlov, čo nám dáva viac priestoru pri výbere tých najlepších.

Aj technika môže zradiť

Aj tá najspoľahlivejšia technika môže niekedy vypovedať svoju službu. Či už je to samotný fotoaparát, objektív, rýchle vybitie batérie alebo problém s pamäťovou kartou. Máme so sebou samozrejme všetko záložné, ale chvíľu trvá aj samotná výmena. A vy predsa nezastavíte svadbu len preto, že fotograf potrebuje vyriešiť nejaký problém. Aj v tomto prípade máme výhodu, pretože ak sa jednému stane takáto situácia, druhý fotografuje ďalej a vy teda neprídete o žiadne dôležité zábery.

Akú foto-techniku používame my v Portretovo.sk?

Čítajte ďalej

Problém môže nastať aj v post-produkcii. Používame síce tie najkvalitnejšie pamäťové karty a často ich meníme bez ohľadu nato, či ešte fungujú alebo nie. Tiež obaja fotíme na viac menších kariet, čo znamená, že ak by aj z niektorej nebolo možné stiahnuť fotografie, neprídeme o všetky fotky z Vašej svadby.

Avatar photo
Miriam Lorelai Hostačná Müllerová

Volám sa Miriam Lorelai Hostačna Müllerová a som fotografka. Zo všetkého najradšej fotím portréty, milujem zachytávať tie momenty, ktoré sa už nikdy nevrátia, no vyčarujú nám úsmev na tvári a teplo v srdiečku, keď si ich vybavíme.